Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2013 A A A
Sto osób w ms club
INFORMACJA PRASOWA
Oprowadzanie Klubowiczów po wystawie Angeliki Markul. Fot. Materiał prasowy

Jeden z pierwszych w Polsce programów, zapewniający szczególne przywileje miłośnikom sztuki - „ms club” - działa  w Muzeum Sztuki w Łodzi od czerwca tego roku. Szybko okazał się strzałem w dziesiątkę, i to do kwadratu. W ciągu kilku miesięcy aktywnej działalności, społeczność ms klubowiczów przekroczyła pierwszą setkę.


W Europie podobne programy  funkcjonują od lat i skupiają tysiące osób zainteresowanych sztuką jednak w Polsce  wciąż nie są popularne. Muzeum Sztuki w Łodzi  rozpoczęło program pod nazwą ms club w czerwcu tego roku. - Klubowicze to ludzie w różnym wieku, o różnych pasjach: młodzież szkolna, studenci, dorośli. Łączy ich jednak zainteresowanie sztuką – mówi Małgorzata Ludwisiak, wice dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi. – Cieszymy się, że pomysł tak spodobał się publiczności.

 

Przynależność do Klubu pozwala na wstęp bez biletu na wszystkie wystawy stałe i czasowe organizowane w trzech siedzibach Muzeum: ms1, ms2 i w Muzeum Pałac Herbsta. Imienna karta członkowska daje możliwość uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych, takich jak przedpremierowe zwiedzanie wystawy z przewodnikiem lub jej kuratorem. We wrześniu klubowicze jako pierwsi mogli obejrzeć wnętrza  Pałacu Herbsta, udostępnionego po dwuletnich pracach renowacyjnych. Członkowie ms club mogą korzystać również z praktycznych udogodnień, na przykład rozpoczynają zwiedzanie bez czekania w kolejce podczas corocznej Europejskiej Nocy Muzeów. Ponadto na spotkaniach, projekcjach, spektaklach, koncertach czy warsztatach organizowanych w Muzeum, mają pierwszeństwo rezerwacji miejsc, a bilety,  mogą kupić ze zniżką. Za okazaniem karty ms club rabaty obowiązują także w muzealnych księgarniach i kawiarniach.

 

Przynależność do ms club to jednak nie tylko rabaty, ale przede wszystkim szansa bycia bliżej sztuki, pogłębienia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz znajomości. W ramach integracji klubowiczów Muzeum ma w planach organizację corocznego spotkania klubowiczów, które będzie dobrą okazją do zapoznania się z planami Muzeum oraz rozmów o sztuce.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Przypływ sztuki. DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie 
Chcąc podziwiać sztukę, nie trzeba rezygnować z odpoczynku nad ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” łączy ...
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem ...
„Złote runo – sztuka Gruzji”
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ...