Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.12.2013 A A A
Zima z Galerią Sztuki Średniowiecznej MNW
INFORMACJA PRASOWA
Fot. A.Grabska. Źródło: materiał prasowy

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało bogaty program wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Sztuki Średniowiecznej po jej całkowitej rearanżacji, skierowany – podobnie jak dotychczasowe oferty edukacyjne instytucji – do szerokiego grona odbiorców. Wśród propozycji znalazły się koncerty muzyki dawnej, wykłady sobotnie, a także cykl czwartkowych spotkań „Średniowiecze o zmroku” i familijne „Średniowieczne Soboty”.


Wykłady wprowadzające, wygłaszane w soboty przez historyków sztuki, zapoznają odwiedzających z burzliwymi dziejami zabytków jednej z najważniejszych kolekcji tego typu w Europie oraz z historią przeobrażeń nowo udostępnionej przestrzeni ekspozycyjnej. Czwartkowe wieczorne spotkania  zatytułowane „Średniowiecze po zmroku“ będą doskonałą okazją do spojrzenia na prezentowane dzieła z wielu perspektyw. Goście biorący udział w wydarzeniach z tego cyklu będą mieli okazję poznać modowe hity wieków średnich, wkroczyć w gorączkę przedświątecznych przygotowań w otoczeniu bożonarodzeniowych przedstawień z epoki, odczytać sekretny szyfr czytelnej setki lat temu symboliki. Zajrzą również do mieszczańskich kamienic i rycerskich zamków, przyjrzą się fascynującym biografiom męczenników, ascetów i władców, zapoznają się z tajnikami konserwacji rzeźb i obrazów – wszystko to w towarzystwie wybitnych specjalistów.

 

Ważny punkt programu stanowi cykl koncertów muzyki dawnej, a także familijne średniowieczne soboty, czyli zebrane pod różnymi hasłami – od „Muzyki anielskiej“ po „Przygodę rycerską“ – wykłady, pokazy i warsztaty. Na nauczycieli czekają warsztaty „Średniowiecze – brutalne, banalne czy mistyczne?” rozwijające umiejętności opisu, analizy i interpretacji dzieł sztuki średniowiecznej; dla grup przedszkolnych i szkolnych MNW organizuje specjalne lekcje muzealne. Przygotowana została również oferta dostosowana do potrzeb gości z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

 

Szczegółowy program wydarzeń (do końca maja 2014 roku) znajduje się na stronie internetowej Muzeum w zakładce Edukacja: www.mnw.art.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Przypływ sztuki. DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie 
Chcąc podziwiać sztukę, nie trzeba rezygnować z odpoczynku nad ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” łączy ...
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem ...
„Złote runo – sztuka Gruzji”
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ...