Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.04.2014 A A A
Syn Boży to nie tylko film o wierze!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Prześladowanie, aresztowanie i skazanie na śmierć niewinnego człowieka – taka historia nie raz służyła jako scenariusz thrillera. Jednym z najbardziej nieoczekiwanych, a jednocześnie intrygujących wątków Syna Bożego jest przedstawienie panującego wówczas klimatu politycznego, który ukształtował ostatnie dni życia Jezusa.


W momencie największych napięć między Rzymianami, a ciemiężonymi przez nich Żydami w Jerozolimie pojawił się uwielbiany przez tłumy, okrzyknięty mesjaszem Jezus. Przybył do miasta na Święto Paschy po drodze nauczając i czyniąc cuda. Z jednej strony powiększało to grono jego zwolenników, jednak wśród ludzi rządzących miastem, którzy nie potrafili znaleźć racjonalnego wytłumaczenia tych niecodziennych zjawisk budziło wiele kontrowersji. „To były trudne czasy dla Żydów, ponieważ Rzymianie kontrolowali ich kraj, nakładali na nich ogromne podatki i nie kryli się ze swoimi opresjami”, wyjaśnia producentka i odtwórczyni roli Marii Roma Downey. „Żydzi pragnęli wyrwać się z okupacji najeźdźcy, oczekiwali mesjasza. Jezus przyniósł im przesłanie nadziei, rewolucję miłości, co dla władz było niewygodne – musieli go uciszyć” dodaje.

 

Kontrolę nad miastem sprawował najwyższy kapłan Kajfasz, jednak sędzią w procesie Jezusa był Poncjusz Piłat, rzymski zarządca miasta, który źle się czuł w swojej roli. W jego rolę wcielił się jeden z największych brytyjskich aktorów szekspirowskich Greg Hicks. Jego pełen niuansów i subtelności występ dopełnia zawartą w filmie wizję czasów, których głównymi wyznacznikami były polityka i wiara.

 

SYN BOŻY (Son of God) - PREMIERA 4 KWIETNIA 2014.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...