Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2014 A A A
POBIŁ HOBBITA
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

MEDICUS, wchodzący na ekrany polskich kin 25 kwietnia, miał już swoją premierę w Niemczech. Na rynku zachodnich sąsiadów osiągnął wielki sukces, bijąc „Hobbita” w tygodniu swojej premiery.


„Medicus” w Niemczech zarobił ponad 40 milionów dolarów, w Hiszpanii przez kolejnych 7 tygodni był w Top10. To największa epopeja historyczna zrealizowana z takim rozmachem od czasów „Pachnidła”. Opowiadając historię Roba Cole’a, film przenosi widza m.in. do średniowiecznej Anglii i Persji, imponując jednocześnie oprawą wizualną: scenografią, kostiumami, zdjęciami.

 

Europa oraz Persja w XI wieku, wioski i miasta w posępnej średniowiecznej Anglii, oświetlany blaskiem pustyni Isfahan, podróż niemalże przez cały znany wówczas świat, zamieszkały przez dziesiątki ważnych dla filmu postaci, które otaczają Roba Cole'a, a także setki lokalnych mieszkańców oraz seldżuckich wojowników w tle. Każdy aktor i statysta musiał mieć odpowiedni kostium, ażeby pomóc twórcom przywrócić do życia dawny świat ekscytującego Średniowiecza. Oprócz setek kostiumów, które należało zaprojektować i uszyć, „Medicus” wymagał również zestawu ubiorów dla każdego z głównych aktorów. „Garderobę dla naszych podstawowych bohaterów stworzyliśmy niezależnie od całej reszty”, opowiada kostiumograf Thomas Oláh. „Mieli bardzo duży wybór, mogli więc zakładać to, co chcieli, a co pasowało do danej sceny”.

 

Film w regularnej dystrybucji filmowej pojawi się 25 kwietnia.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...