Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.07.2015 A A A
Małgożata Kożuchowska „korpo-mamą” w ekranizacji „Małego Księcia”.
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Niespodzianki w polskim zwiastunie „Małego Księcia”. Małgorzata Kożuchowska skradła głos Rachel McAdams! Została „korpo-mamą” w ekranizacji jednej z najukochańszych książek wszech czasów.


Rewelacyjna oprawa wizualna, za którą odpowiadają twórcy „Kung Fu Pandy”, „Shreka”, „Zaplątanych” i „Epoki Lodowcowej”! Ścieżka dźwiękowa giganta Hollywood, laureata Oscara i dwóch Złotych Globów Hansa Zimmera. Piosenki Lily Allen i plejada hollywoodzkich sław w oryginalnym dubbingu. Oto animowany „Mały Książę” – wysokobudżetowa ekranizacja jednej z najukochańszych książek wszech czasów autorstwa Antoine’a de Saint Exupéry’ego. Zaprezentowany po raz pierwszy na festiwalu w Cannes „Mały Książę” z miejsca zdobył serca widzów i uznanie krytyków. Do polskich kin film trafi 7 sierpnia, by – podobnie jak oryginał – zachwycać dubbingiem pełnym gwiazd. Pierwsze z głosów krajowej obsady ujawnia premierowy zwiastun animacji. Małgorzata Kożuchowska w roli mamy jednej z głównych bohaterek zastąpiła samą Rachel McAdams. Włodzimierz Press – niezapomniany pancerny i Łasuch z serialu „Smerfy” – użyczył głosu Pilotowi, oryginalnie dubbingowanemu przez Jeffa Bridgesa!

 

„Podkładam głos postaci stworzonej specjalnie na potrzeby tego filmu. Jest ona mamą głównej bohaterki, dziewczynki, która wprowadza widzów w świat „Małego Księcia”. To bardzo charakterystyczna postać. Można ją śmiało nazwać korpo-mamą. Jest wciąż zajęta i totalnie wkręcona w swoje zawodowe historie. Jest surowa, zapobiegliwa do bólu i przesady. Zaplanowała dla córeczki całe życie, punkt po punkcie, minuta po minucie. Już teraz wie, jakie prezenty urodzinowe wręczy jej w kolejnych latach. Jednym słowem – masakra! Nie mnie ją oceniać” – śmieje się Małgorzata Kożuchowska – „Ale sama nie chciałbym mieć takiej mamy”.

 

Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

 

Wyprodukowany za 80 milionów dolarów „Mały Książę”, to ekranizacja arcydzieła, które na całym świecie sprzedało się w nakładzie blisko 150 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczone na ponad 250 języków! Najnowszy film reżysera przeboju „Kung Fu Panda”, wspieranego przez światową ekstraklasę specjalistów od animacji (wśród nich m.in. współtwórcy „Shreka”, „Zaplątanych”, „Epoki Lodowcowej”, „Iniemamocnych” i „Wall-E”) – nowatorsko łączy najnowocześniejsze techniki animacji komputerowej z tradycyjną animacją poklatkową. Efektem tego jest niezwykła i ponadczasowa historia małej dziewczynki, jej tajemniczego sąsiada – Pilota i Małego Księcia, którego oboje pokochali nad życie. Wygląd postaci z filmu - Małego Księcia, Lisa, Róży i Żmii, które po raz pierwszy ożyją w kinowej animacji, oparty jest na oryginalnych rysunkach samego Antoine’a de Saint Exupéry’ego. W oryginalnej obsadzie dubbingowej głosów postaciom użyczają m.in.: Jeff Bridges, James Franco, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Ricky Gervais, Benicio Del Toro i Paul Giamatti!

 

„Światowa klasa” – pisał po premierze „Małego Księcia” w Cannes Indiewire – „Jedna z najlepszych animacji tego roku. Oszałamiająco piękna, poruszająca i czarująca”. „Urokliwa i wzruszająca baśń filmowa” (Onet), która „wydaje się animacją spełnioną. Zrobioną delikatną wrażliwą ręką, mądrą, ambitną od strony realizacyjnej i angażującą merytoryczną zawartością. (…) „’Mały Książę’ idealnie oddaje nie tylko charakter książki, ale również tę aurę niesamowitości, która w zbiorowym przeświadczeniu unosi się nad dziełem Saint-Exupery’ego”. (Film.org.pl). „To cudnej urody produkcja, która z konfrontacji z oryginałem wychodzi obronną ręką” (Guardian). „Jest po prostu znakomita!” – podsumowuje The Hollywood Reporter.

 

„Wierzę, że ta książka ma cudowny wpływ na nasz świat. Opowiada o tym, co ponadczasowe i uniwersalne – o miłości i przyjaźni. Szansa realizacji „Małego Księcia” była rodzajem fantastycznej przygody rodem ze snów. To nie tylko projekt, który ekscytował mnie swoim potencjałem kreatywnym, ale też szansa na stworzenie filmu na skalę, o jakiej jeszcze nie słyszano, szczególnie w animacji. Zrobienie „Małego Księcia” to dla mnie magiczna rzecz” – Mark Osborne, reżyser.

 

„Mały Książę” w kinach od 7 sierpnia!

 

Gatunek: animacja/przygodowy

Produkcja: Francja 2015

Reżyseria: Mark Osborne („Kung Fu Panda”, „SpongeBob Kanciastoporty”)

Obsada:

Jeff Bridges („Dawca pamięci”, „Iron Man”, „Prawdziwe męstwo”),

Rachel McAdams („Sherlock Holmes”, „O północy w Paryżu”),

Mackenzie Foy („Interstellar”, „Obecność”, „Saga ‘Zmierzch’: Przed świtem”),

Riley Osborne,

Marion Cotillard („Dwa dni, jedna noc”, „O północy w Paryżu”, „Incepcja”),

James Franco („Oz: Wielki i potężny”, „Spider-Man”),

Paul Rudd („Noc w muzeum”, „Simpsonowie”, „Potwory kontra obcy”),

Benicio Del Toro („Strażnicy Galaktyki”),

Paul Giamatti („Niesamowity Spider-Man 2”, „Ratując pana Banksa”, „Bezdroża”),

Ricky Gervais („Noc w muzeum: Tajemnica grobowca”, „Muppety: Poza prawem”),

Albert Brooks („Simpsonowie: Wersja kinowa”, „Gdzie jest Nemo?”, „Dr Dolittle”),

Bud Cort („Superman”, „Brzydula Betty”, „Podwodne życie ze Stevem Zissou”)

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...