Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.10.2015 A A A
Soundedit ’15 – Kino Bodo, a w nim: Lemmy, chórki, punk i Mesjasz z Kosmosu
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Od 22 do 24 października 2015 r. odbywać się będzie w Łodzi 7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit ’15. Z tej okazji Kino Bodo od 19 do 25 października, zaprezentuje produkcje muzyczne, które uzupełnią program Festiwalu o warstwę filmową. Dla uczestników Soundedit ’15 będzie to doskonała okazja, aby nie tylko wysłuchać muzyki, ale i ją „zobaczyć”.


 

W ramach projekcji kino zaproponuje cztery filmy. Dwa fabularne: „Legenda Kaspara Hausera” i „We Are The Best!” oraz dwa dokumenty muzyczne: „Lemmy” oraz „O krok od sławy”. Ekipa Festiwalu przygotowała natomiast film „Władysław Komendarek - W Kosmosie zawsze jest dobrze”, który będzie pokazywany jako dodatek przed każdą z czterech projekcji.

 

Wstęp na wszystkie filmy za okazaniem biletu, zaproszenia lub karnetu festiwalowego będzie kosztować tylko 7 złotych z okazji 7. edycji Festiwalu Soundedit.

 

Dla wiernych widzów Kina Bodo, organizatorzy Soundedit ’15 również przygotowali niespodziankę. Każdy, kto okaże dowolny bilet z Kina Bodo uzyska możliwość zakupu wejściówki na Festiwal w następującej cenie:

 

- 22 października (czwartek) - 10 zł

- 23 października (piątek) - 50 zł

- 24 października (sobota) - 50 zł

- Karnet na cały Festiwal - 90 zł

 

Bilety ze zniżką będą do kupienia wyłącznie w dniu poszczególnych koncertów.

 

Opisy filmów wyświetlanych w Kinie Bodo:

 

Lemmy

Reżyseria: Greg Olliver, Wes Orshoski

Produkcja: USA 2010

Gatunek: biograficznyCzas: 116'

 

Mijają cztery dekady od kiedy Lemmy Kilmister i jego Motörhead zmienili na zawsze oblicze rockowej sceny. Dziś, pomimo 70 lat na karku, Lemmy wciąż pije na umór, pali jak smok i koncertuje na całym globie z najgłośniejszym zespołem Świata. Życie zgodne tylko z własnymi zasadami, na przekór wszystkiemu co głupie, płytkie i dla poklasku, zapewniło mu szacunek środowiska i uwielbienie fanów, czyniąc za życia ikoną rock & rolla. Metallica, Guns & Roses, Foo Fighters, Alice Cooper, Ozzy Osbourne, The Clash, Joy Division i Billy Bob Thornton to tylko niektórzy z czcicieli kultu Lemmy‘ego i Motörhead. Ten dokument to „czyste złoto“ dla każdego fana, ale jak napisało The Hollywood Reporter „Nie musisz być fanem metalu, żeby pokochać Lemmy’ego“.

 

 

O krok od sławy

Reżyseria: Morgan Neville

Produkcja: USA 2013

Gatunek: dokumentalny, muzycznyCzas: 91’

 

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie "O krok od sławy", Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XXI. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

 

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną ścieżką dźwiękową film "O krok od sławy" może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

 

 

We Are The Best!

Reżyseria: Lukas Moodysson

Produkcja: Szwecja 2013

Gatunek: dramat, muzyczny

Czas: 102’

 

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na WF-ie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że „punk is dead”.

 

 

Legenda Kaspara Hausera

Reżyseria: Davide Manuli

Produkcja: Włochy 2012

Gatunek: dramat, surrealistyczny

Czas: 95’

 

Filmowy Kaspar Hauser, ubrany w dres i słuchawki, pojawia się na prawie bezludnej plaży na wyspie „X” nad morzem „Y” w roku „0”. Szeryf (w tej roli Vincent Gallo), który jest jednocześnie DJ-em, rozpoznaje w nim Mesjasza. Księżna władająca niewielką społecznością czuje się zagrożona przez blond chłopca i wysyła przeciw niemu kryminalistę, wielkiego fana disco, o znamiennym imieniu The Pusher (w tej roli także Vincent Gallo), aby rozwiązał problem Kaspara.

 

 

Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze

Reżyseria: Marcin Nowak, Dawid Brykalski

Produkcja: Polska 2013

Gatunek: dokument

Czas: 19’

 

Pierwsza własna produkcja filmowa zrealizowana przez Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje oraz Urzędu Miasta Sochaczew. W pomoc przy pracy nad filmem zaangażowała się lokalna społeczność oraz przyjaciele muzyka. Kompozytor przeżywał na planie wiele emocji, ponieważ spotykał się z osobami, których często nie widział od wielu lat.

 

Dokument portretuje Władysława Komendarka jako człowieka nietuzinkowego, ultrawrażliwego i nie dającego się łatwo sklasyfikować. Zarazem jednak, jako wybitnego artystę, unikatowego kompozytora oraz wielkiego miłośnika muzyki. Władysław Komendarek urodził się w Sochaczewie, gdzie mieszka do dziś. Na przełomie lat 70 i 80 występował z legendarną grupą Exodus. Następnie rozpoczął karierę solową. Podczas piątej edycji Festiwalu Soundedit (25-26.10.2013 r. Łódź, Klub Wytwórnia) Władysław Komendarek został wyróżniony nagrodą „Człowiek ze Złotym Uchem”. Otrzymał ją za „szczególną wrażliwość muzyczną”.

 

 

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi. Zapraszamy do Kina Bodo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Od dwóch takich, co ukradli słońce…
Nazywają się “najbardziej pozytywnym duetem pod słońcem”. Połączyła ...
Legendarny zespół LOMBARD powraca z mocnym przekazem w premierowym utworze „Kamelony”
Utwór „Kameleony” to w pełni autorska piosenka Grzegorza Stróżniaka ...
Startuje XX Festiwal Tańca Zawirowania
Już dziś, 17 czerwca, startuje Jubileuszowa XX edycja Międzynarodowgo ...
JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata - przystanek Japonia”
Piotr Damasiewicz i Aleksandra Kryńska wystąpią w Japonii w ramach ...