Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.10.2015 A A A
Soundedit ’15 – Kino Bodo, a w nim: Lemmy, chórki, punk i Mesjasz z Kosmosu
INFORMACJA PRASOWA
fot. MATERIAŁ PRASOWY

Od 22 do 24 października 2015 r. odbywać się będzie w Łodzi 7. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit ’15. Z tej okazji Kino Bodo od 19 do 25 października, zaprezentuje produkcje muzyczne, które uzupełnią program Festiwalu o warstwę filmową. Dla uczestników Soundedit ’15 będzie to doskonała okazja, aby nie tylko wysłuchać muzyki, ale i ją „zobaczyć”.


 

W ramach projekcji kino zaproponuje cztery filmy. Dwa fabularne: „Legenda Kaspara Hausera” i „We Are The Best!” oraz dwa dokumenty muzyczne: „Lemmy” oraz „O krok od sławy”. Ekipa Festiwalu przygotowała natomiast film „Władysław Komendarek - W Kosmosie zawsze jest dobrze”, który będzie pokazywany jako dodatek przed każdą z czterech projekcji.

 

Wstęp na wszystkie filmy za okazaniem biletu, zaproszenia lub karnetu festiwalowego będzie kosztować tylko 7 złotych z okazji 7. edycji Festiwalu Soundedit.

 

Dla wiernych widzów Kina Bodo, organizatorzy Soundedit ’15 również przygotowali niespodziankę. Każdy, kto okaże dowolny bilet z Kina Bodo uzyska możliwość zakupu wejściówki na Festiwal w następującej cenie:

 

- 22 października (czwartek) - 10 zł

- 23 października (piątek) - 50 zł

- 24 października (sobota) - 50 zł

- Karnet na cały Festiwal - 90 zł

 

Bilety ze zniżką będą do kupienia wyłącznie w dniu poszczególnych koncertów.

 

Opisy filmów wyświetlanych w Kinie Bodo:

 

Lemmy

Reżyseria: Greg Olliver, Wes Orshoski

Produkcja: USA 2010

Gatunek: biograficznyCzas: 116'

 

Mijają cztery dekady od kiedy Lemmy Kilmister i jego Motörhead zmienili na zawsze oblicze rockowej sceny. Dziś, pomimo 70 lat na karku, Lemmy wciąż pije na umór, pali jak smok i koncertuje na całym globie z najgłośniejszym zespołem Świata. Życie zgodne tylko z własnymi zasadami, na przekór wszystkiemu co głupie, płytkie i dla poklasku, zapewniło mu szacunek środowiska i uwielbienie fanów, czyniąc za życia ikoną rock & rolla. Metallica, Guns & Roses, Foo Fighters, Alice Cooper, Ozzy Osbourne, The Clash, Joy Division i Billy Bob Thornton to tylko niektórzy z czcicieli kultu Lemmy‘ego i Motörhead. Ten dokument to „czyste złoto“ dla każdego fana, ale jak napisało The Hollywood Reporter „Nie musisz być fanem metalu, żeby pokochać Lemmy’ego“.

 

 

O krok od sławy

Reżyseria: Morgan Neville

Produkcja: USA 2013

Gatunek: dokumentalny, muzycznyCzas: 91’

 

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie "O krok od sławy", Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XXI. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

 

Ci utalentowani artyści reprezentują różne style, gatunki i epoki muzyki popularnej, ale każdy może podzielić się swoją niepowtarzalną i bardzo osobistą historią o życiu i karierze w cieniu sław. Z archiwalnymi materiałami filmowymi i niezrównaną ścieżką dźwiękową film "O krok od sławy" może pochwalić się wywiadami z takimi artystami, jak Bruce Springsteen, Stevie Wonder, Mick Jagger czy Sting. Jednakże te światowej sławy postaci sceny muzycznej usuwają się w cień, by artyści drugoplanowi, ich życie i historie zajęły główne miejsce na scenie tego filmu.

 

 

We Are The Best!

Reżyseria: Lukas Moodysson

Produkcja: Szwecja 2013

Gatunek: dramat, muzyczny

Czas: 102’

 

Sztokholm, 1982 rok. Bobo, Klara i Hedvig to zbuntowane 13-latki, które włóczą się po mieście i uważają, że ćwiczenia na WF-ie to nuda. Są jednocześnie odważne, silne i bezkompromisowe, ale też niepewne siebie, dziwne i delikatne. Kiedy mama wychodzi do pubu, odgrzewają sobie paluszki rybne w tosterze, stawiają irokezy i piszą piosenki. Zakładają zespół punkowy, mimo że nie potrafią grać na żadnym instrumencie, a wszyscy twierdzą, że „punk is dead”.

 

 

Legenda Kaspara Hausera

Reżyseria: Davide Manuli

Produkcja: Włochy 2012

Gatunek: dramat, surrealistyczny

Czas: 95’

 

Filmowy Kaspar Hauser, ubrany w dres i słuchawki, pojawia się na prawie bezludnej plaży na wyspie „X” nad morzem „Y” w roku „0”. Szeryf (w tej roli Vincent Gallo), który jest jednocześnie DJ-em, rozpoznaje w nim Mesjasza. Księżna władająca niewielką społecznością czuje się zagrożona przez blond chłopca i wysyła przeciw niemu kryminalistę, wielkiego fana disco, o znamiennym imieniu The Pusher (w tej roli także Vincent Gallo), aby rozwiązał problem Kaspara.

 

 

Władysław Komendarek – W Kosmosie zawsze jest dobrze

Reżyseria: Marcin Nowak, Dawid Brykalski

Produkcja: Polska 2013

Gatunek: dokument

Czas: 19’

 

Pierwsza własna produkcja filmowa zrealizowana przez Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje oraz Urzędu Miasta Sochaczew. W pomoc przy pracy nad filmem zaangażowała się lokalna społeczność oraz przyjaciele muzyka. Kompozytor przeżywał na planie wiele emocji, ponieważ spotykał się z osobami, których często nie widział od wielu lat.

 

Dokument portretuje Władysława Komendarka jako człowieka nietuzinkowego, ultrawrażliwego i nie dającego się łatwo sklasyfikować. Zarazem jednak, jako wybitnego artystę, unikatowego kompozytora oraz wielkiego miłośnika muzyki. Władysław Komendarek urodził się w Sochaczewie, gdzie mieszka do dziś. Na przełomie lat 70 i 80 występował z legendarną grupą Exodus. Następnie rozpoczął karierę solową. Podczas piątej edycji Festiwalu Soundedit (25-26.10.2013 r. Łódź, Klub Wytwórnia) Władysław Komendarek został wyróżniony nagrodą „Człowiek ze Złotym Uchem”. Otrzymał ją za „szczególną wrażliwość muzyczną”.

 

 

Hasło Festiwalu pozostało bez zmian – „I Am The Sound”. Chcemy powiedzieć każdemu z uczestników, że każdy może być, jest i będzie własnym, indywidualnym brzmieniem. Ty też! Choć może jeszcze nie zdajesz sobie z tego sprawy. „I Am The Sound” – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką! Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi. Zapraszamy do Kina Bodo.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...