Odliczając dni do kinowej premiery musicalu „Córki Dancingu”, prezentujemy teledysk promujący brawurowy debiut reżyserski Agnieszki Smoczyńskiej. Zawierający niepublikowane fragmenty filmu klip powstał do zawartego w obrazie utworu ,,Przyszłam do miasta” zespołu Ballady i Romanse.
Kompozycji, która znajdzie się również na zapowiedzianej na pierwszy kwartał 2016 roku płycie ,,Córki Dancingu”. Nagrodzony w Gdyni „film, jakiego w polskim kinie nie było” (Onet) wejdzie do kin 25 grudnia. Natomiast w styczniu, musical z Kingą Preis, Magdaleną Cielecką i Jakubem Gierszałem, w którym odżywają największe hity parkietów lat 70. i 80., będzie rywalizował o laury Sundance – największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w USA, gdzie w elitarnej selekcji zmierzy się z najlepszymi produkcjami z całego świata.
W filmie Agnieszki Smoczyńskiej dwie nastolatki – Złota i Srebrna – lądują w środku tętniącego muzyką, mieniącego się światłami neonów i cekinów świata warszawskich dancingów lat 80. Dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle i z dnia na dzień stają się sensacją nocnego życia stolicy. W rolach głównych w „Córkach Dancingu” widzowie zobaczą niezwykle uzdolnione aktorki młodego pokolenia: Michalinę Olszańską i Martę Mazurek. Wspierają je gwiazdy polskiego kina w nowych, zaskakujących wcieleniach – Kinga Preis jako królowa sceny disco, Magdalena Cielecka w roli striptizerki o pseudonimie Boskie Futro, rozgrzewającej do czerwoności bywalców PRL-owskich dancingów i Jakub Gierszał jako wirtuoz basowego brzmienia. W tle pulsuje rytmiczna muzyka zespołu Ballady i Romanse oraz najpopularniejsze szlagiery lat 70. i 80. – od „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy i „Bananowego songu” grupy Vox po nieśmiertelne „I Feel Love” Donny Summer w brawurowym wykonaniu samej Kingi Preis. „Córki Dancingu” wejdą na ekrany 25 grudnia.
„Córki Dancingu” to opowieść o inicjacji. Bohaterkami są dziewczyny, stojące u progu kobiecości. Przybywają do Warszawy jako nastolatki, odchodzą – jako istoty dojrzałe, znające miłość i namiętność. Film opowiada o takim etapie w życiu młodych dziewcząt, w którym odkrywają one własną tożsamość, eksperymentują z nią, stopniowo doświadczając trudów dorosłego życia. W wielkim mieście wpadają w sam środek ménage à trois, poznają gorzki smak miłości: zawód, zazdrość, rozczarowanie.
Inspiracją do filmu były wspomnienia reżyserki, która spędziła dzieciństwo na zapleczu restauracji dancingowych. Również siostry Zuzanna i Barbara Wrońskie, autorki tekstów piosenek i muzyki do filmu, jako dziewczynki wychowały się w świecie dancingu lat 80. Towarzyszyły rodzicom, którzy grali w zespołach w najbardziej ekskluzywnych restauracjach Polski (m. in. w legendarnej Adrii, w której toczy się akcja filmu). To ich zmyślony życiorys posłużył za kanwę opowieści.
Zuzanna i Barbara Wrońskie (zespół Ballady i Romanse) to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Tworzące go siostry Wrońskie są laureatkami wielu konkursów i nagród, zdobyły m. in. nadawaną przez TVP Kultura Gwarancję Kultury czy nominację do Paszportu Polityki. Zapomnij: druga płyta zespołu została przez Gazetę Wyborczą wybrana na najlepszą płytę 2012 roku. Powszechnie docenia się ich oryginalność i wyjątkowość, dostrzega się ciekawe aranżacje muzyczne i głębokie poetyckie teksty piosenek. W tym roku zespół wystąpił m. in. na festiwalach Open’er i Męskie Granie.
„Córki Dancingu” w kinach od 25 grudnia 2015!