Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.04.2016 A A A
Nowa oprawa wizualna i kolejne tytuły 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

– W 16. roku istnienia festiwalu chcemy przyjrzeć się bliżej pokoleniom widzów, którzy uczestniczą w Nowych Horyzontach i to właśnie im dedykujemy tegoroczną kampanię promocyjną – mówi Błażej Grzechnik, dyrektor marketingu i PR Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – Bez wyjątkowej, otwartej na dyskusje o kinie i rzeczywistości publiczności nie byłoby Nowych Horyzontów.


W każdym z pokoleń są ludzie, którzy chcą i mają odwagę przekraczać horyzonty. Być może, w każdym pokoleniu te horyzonty mogą być inaczej definiowane, ale gen "nowohoryzontowności" trwa. Jak mówi Michał Weksler, kierownik marketingu festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty: – Myśl o pokoleniach nierozerwalnie łączy się z nośnikiem, na którym zapisywane są wspomnienia o nim. Dlatego też w naszej nowej oprawie wizualnej różne pokolenia reprezentowane są przez swoistą dlań technikę zapisu obrazu ruchomego: taśmę analogową, magnetyczną i technikę cyfrową. Żadna z nich nie jest wolna od błędów i to właśnie błędy, zakłócenia, niedoskonałości są przedmiotem naszego zainteresowania. Błędy skłaniają do szukania nowych rozwiązań, rodzą innowacje, a każde nowe pokolenie, zakłóca stan rzeczy ustanowiony przez pokolenie wcześniejsze. Zakłócenie, jakie wnosi nowa generacja staje się znakiem ją definiującym – obrazem pokolenia.

 

Na kolejne edycje MFF T-Mobile Nowe Horyzonty wracają nie tylko różne pokolenia widzów, ale również twórcy. Wśród tegorocznych tytułów w sekcji Panorama publiczność będzie mogła zobaczyć m.in. nowy film Terence'a Daviesa, bohatera festiwalowej retrospektywy w 2008 roku. Powróci on filmem Sunset Song, kostiumową adaptacją klasycznej szkockiej powieści z Agyness Deyn i Peterem Mullanem w rolach głównych. Pokazany zostanie również dokumentalny No Home Movie – ostatni film zmarłej w zeszłym roku samobójczą śmiercią belgijskiej innowatorki Chantal Akerman poświęcony jej relacjom z matką (filmy tej reżyserki były pokazywane na wrocławskim festiwalu w 2009 i 2012 roku). Pojawi się też nowe dzieło cenionego przez festiwalową publiczność Kanadyjczyka Denisa Côté – Boris Without Beatrice, w którym ten wnikliwy obserwator outsiderów przygląda się dla odmiany burżuazji.

 

Twórcą koncepcji graficznej tegorocznej edycji festiwalu jest Leo Burnett Warsaw, a za system identyfikacji graficznej festiwalu odpowiada Studio Graficzne Homework.

 

Więcej informacji o programie oraz sprzedaż karnetów filmowych na 16. edycję festiwalu na stronie www.nowehoryzonty.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...