Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.04.2016 A A A
Od „Hamleta" do „Seksu w wielkim mieście"– Jurorzy Konkursu Polskiego
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Ubrała królową Elżbietę, Hamleta i Avengersów – Alexandra Byrne razem z Billym Hopkinsem, reżyserem castingu m.in. do serialu „Seks w wielkim mieście” oraz takich kultowych filmów jak „Urodzeni mordercy” czy „Siedem” – to członkowie Jury Polskiego Konkursu Filmów Fabularnych. Do kogo trafi Nagroda Kulczyk Foundation – 300 000 PLN – przekonamy się 7 maja w Krakowie.


Alexandra Byrne zaprojektowała kostiumy dla „Hamleta” Kennetha Branagha, za które otrzymała swoją pierwszą nominację do Oscara. Następne wyróżnienia Akademii przyniosły jej filmy „Elizabeth” i „Marzyciel”, a upragnioną statuetkę – „Elizabeth: Złoty wiek”. Byrne współpracowała z Branaghem również przy „Pojedynku” oraz „Thorze” – jej pierwszej produkcji Marvela. Przygodę z wytwórnią kontynuowała podejmując się pracy z Jossem Whedonem nad „Avengersami”. Po zaprojektowaniu kostiumów do „300: Początek Imperium”, Byrne powróciła do Marvela, czego efektem są „Strażnicy Galaktyki” i „Avengersi: Czas Ultrona”. Obecnie pracuje ze Scottem Derriksonem nad „Doktorem Strange”.

 

Billy Hopkins od lat dobiera obsadę do filmów, telewizji i sztuk teatralnych. Pracował przy ponad dwustu produkcjach, m.in. „Rozpaczliwie szukając Susan”, „Fatalnym zauroczeniu”, „Hej, skarbie” czy „Musimy porozmawiać o Kevinie”. Na swoim koncie ma trzy nominacje do nagrody Emmy. Jego telewizyjne dokonania to, m.in. „Roseanne” i „Seks w wielkim mieście”. Obecnie zajmuje się obsadą serialu „Empire”.
Podczas Festiwalu Kraków odwiedzi ponad 300 gości z całego świata. Obok spotkań w ramach m.in. Off Camera Pro Industry, filmowcy zamierzają zwiedzać Małopolskę. Na liście atrakcji Krakowa znalazła się np. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach i Pawilon Józefa Czapskiego (Muzeum Narodowe).

 

Uroczyste rozpoczęcie 9.NETIA OFF CAMERA już 29 kwietnia. Więcej informacji o biletach, karnetach i programie można znaleźć na www.offcamera.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...