Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.07.2016 A A A
Ostatnie sceny do amerykańskiego filmu „Music, War and Love”
INFORMACJA PRASOWA
Zdjęcie z planu Music War and Love, Leo Suter, Mirosław Zbrojewicz, Sam Gillett, Pałac Poznańskiego Łódź. Fot. Witold Bączyk/Materiał prasowy

Do Polski przybyła raz jeszcze Martha Coolidge, pierwsza kobieta na stanowisku prezesa Amerykańskich Związków Zawodowych Reżyserów (DGA), reżyserka takich kultowych filmów jak „Historia Rose" z Laurą Dern, „Dziewczyna z doliny" z Nicolasem Cage'em, „Angie" z Geeną Davies, „Kariera Dorothy Dandridge" z Halle Berry i Klausem Marią Brandauerem, komedii romantycznej „Książę i ja", czy wreszcie seriali „Strefa mroku", „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas" czy „Seks w wielkim mieście". Na planie jej najnowszego filmu „Muzyka, Wojna i Miłość" trwają ostatnie zdjęcia brakujących fragmentów sceny kończącej film.


Od 4 do 15 lipca realizowane zostaną sekwencje scen kończących film „Music, War and Love". Na planie w Łodzi i Krakowie będzie można spotkać plejadę światowych gwiazd: Adelaida Clemens, znana między innymi z filmu "Wielki Gatsby", Leo Suter, o którym się mówi, że może stać się następcą Cary Granta oraz Toby Sebastian, znany między innymi z „Gry o tron".Końcowe sceny do filmu „Music, War and Love" nagrywane w Polsce pokażą Nowy Jork tuż po zakończeniu II wojny światowej – ulice pełne wiwatujących mieszkańców tego miasta z powodu końca wojny, Park Centralny oraz Carnegie Hall, najbardziej prestiżową salę koncertową świata w roku 1945.

 

"Muzyka, Wojna i Miłość" to opowieść o wielkiej romantycznej miłości, o przyjaźni na całe życie i o niesamowitej mocy drzemiącej w sztuce – zwłaszcza w muzyce. W tej historii to właśnie muzyka zbliży do siebie ludzi z różnych kultur, wyznających różne religie i pochodzących z różnych krajów. Akcja "Music, War and Love" rozpoczyna się w 1931 roku w tętniącej życiem, wielokulturowej Łodzi. Następnie akcja przenosi się do Niemiec i Londynu, a kończy się w 1949 roku w Nowym Jorku. Bohaterowie filmu to postaci fikcyjne będące syntezą pewnych losów Polaków z okresu lat trzydziestych i czterdziestych. Tło wydarzeń odgrywa tu ogromną rolę. Twórcy filmu chcieli pokazać przedwojenną Polskę taką, jaką była naprawdę – kolorową i radosną, zachłyśniętą nowo odzyskaną wolnością.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...