Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.07.2016 A A A
Występował w „Z Archiwum X” oraz u Allena, a teraz gra w polskim filmie!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Paweł Czarkowski i Kachna Baraniewicz/AMONDO Films

Występował u Woody’ego Allena i Miloša Formana. Pojawiał się w telewizyjnych hitach „Z Archiwum X” i „Californication” oraz reklamach Burger Kinga, Budweisera i Visy. Przez lata pracy w Hollywood poznał nie tylko Davida Duchovny’ego, ale też Jima Carreya i Heatha Ledgera. Obecnie doświadczony amerykański aktor Philip Lenkowsky mieszka w Polsce i tu kontynuuje karierę. 5 sierpnia zobaczymy go w thrillerze „Hel” – debiucie reżyserskim Pawła Tarasiewicza i Katii Priwieziencew (córki aktora, reżysera i dramaturga – Eugeniusza Priwieziencewa). W porównywanym do „Miasteczka Twin Peaks" i „Zagubionej autostrady” filmie wciela się Jacka, pisarza oskarżonego o krwawą zbrodnię.


Gdziekolwiek się pojawia – w filmie, serialu, reklamie – od razu budzi zainteresowanie widza. To fakt, z którego chętnie korzystają filmowcy, powierzając Lenkowsky’emu kolejne, charakterystyczne role. W Hollywood bywał już królem, detektywem, policjantem, księdzem, a nawet członkiem Gildii Kosmicznej z Uniwersum Diuny. Fanów „Z Archiwum X” straszył jako członek sekty czczącej węże. Po latach, też w roli sekciarza, sporo namieszał u Mostowiaków z „M jak miłość”.

 

„Hel” to pełnometrażowy debiut duetu reżyserskiego Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, wyprodukowany przez jednoczącą twórców firmę AMONDO Films. Za zdjęcia odpowiadają Clemence Thurninger, Joaquin Del Paso i Paweł Tarasiewicz. Muzykę do filmu napisał Patryk Zakrocki. „Hel” – to jeden z ostatnich filmów zrobionych w Polsce na taśmie 35 mm.

 

Głównym założeniem naszej opowieści jest zbadanie cienkiej granicy między fikcją a rzeczywistością. Chcieliśmy stworzyć film, który opiera się na klimacie, aurze tajemniczości, którego akcja jest apolityczna i nieosadzona w jakichkolwiek realiach, tak żeby była zrozumiała zarówno dla polskiego, jak i zagranicznego widza. Dodatkowo umiejscowienie akcji filmu w uniwersalnej rzeczywistości pozwala nam w pełni poczuć magię kina i przenieść się na moment w inną czasoprzestrzeń – twórcy filmu.

 

HEL w kinach od 5 sierpnia 2016.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...