Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.05.2018 A A A
Już za tydzień startuje FESTIWAL PRZENIKANIA
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Festiwal Przenikania jest warszawską inicjatywą realizowaną przez Stowarzyszenie Propaganda Sztuki, galerię Officyna art&design i Rebelia Media. Impreza ma na celu przybliżenie uczestnikom zjawiska przenikania się różnych dziedzin sztuki, życia i kultur w naszej codzienności. Aktywne włączenie osób odwiedzających Festiwal w działania artystyczne pokazuje, że każdy z nas może uczestniczyć w procesie tworzenia. Tegoroczna druga edycja Festiwalu odbędzie się na Dziedzińcu Kulturalnym Jerozolimskie 107, w centrum Warszawy, w dniach 19-20 maja 2018 r.


CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Już od godz. 12:00 w sobotę, na odwiedzających festiwal będą czekały wygodne siedziska, stoiska z jedzeniem i piciem, a także bogaty program wydarzeń festiwalowych, w tym dużo muzyki na żywo.

Wydarzenie rozpocznie wspólne malowanie do muzyki improwizowanej, w ramach prowadzonego w galerii officyna art & design projektu ZMALOWANI. To zajęcia malarskie odbywające się pod okiem Zuzy Jankowskiej i Wojciecha Brewki, właściciela galerii. Każdy będzie miał okazję pomalować przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez Marcina Steczkowskiego i współpracujących z nim muzyków.

Podczas popołudniowych koncertów zagrają m. in. kobiece trio Temple of Dakini, które przeniesie nas w świat wróżek, elfów i elektronicznych brzmień z orientalną nutą. Usłyszymy też wschodzącą gwiazdę polskiego tzw. intelligent popu, Holly Blue. W trakcie sobotnich warsztatów i koncertów będzie można oddać się w ręce jednego z artystów warszawskiego studia 77ink.

O godz. 19:00 rozpocznie się wernisaż wystawy zbiorowej „Przenikania”, przygotowanej z okazji Warszawskiej Nocy Muzeów 2018. Kuratorem jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki i założycielka Domu Aukcyjnego Art in House. Na wystawie pokażemy prace uzdolnionych artystów młodego pokolenia, w tym uznanych na rynku sztuki postaci: Zuzanny Sitarskiej, Zuzanny
Grochowskiej, Wojciecha Brewki czy japońskiego artysty Keiji Matsumoto, doktoranta na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. W trakcie wernisażu odbędzie się pokaz tańca butoh w wykonaniu tancerzy Anny Juniewicz i Wojciecha Matejki.

O godz. 20:00 na scenie festiwalowej odbędzie się koncert śpiewaczki operowej Izabeli Kopeć. W jego trakcie zobaczymy m. in. performans artystyczny w wykonaniu młodej artystki Very Althamer.

Po koncercie zaprosimy naszych gości do kina festiwalowego. Pokażemy między innymi znakomity film Zbigniewa Libery "Walser" oraz  obsypany nagrodami polski dokument „Mnich z Morza”.

Drugiego dnia festiwalu stawiamy na dzieci i ich rodziców. Od godz. 12:00 odbywać się będą warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych, a także koncerty i występy dj'skie.

Pojawi się parking dla motocyklistów. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję pouczyć się różnych twórczych umiejętności lub po prostu spędzić miło czas w akompaniamencie muzyki i zjeść coś smacznego. Zagra dla m. in. chór Marcina Steczkowskiego oraz zespół Cinematic Groove. Na dziedzińcu stanie też wielkoformatowa kostka domina. Dostępne do testów będą deskorolki
dla dzieci i dorosłych. Przez cały czas trwania wydarzeń, otwarta dla odwiedzających będzie wystawa „Przenikania”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Przypływ sztuki. DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie 
Chcąc podziwiać sztukę, nie trzeba rezygnować z odpoczynku nad ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” łączy ...
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem ...
„Złote runo – sztuka Gruzji”
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ...