Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 16.05.2018 A A A
O kondycji świata. Docs+Science na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już po raz piąty Krakowska Fundacja Filmowa wraz z Fundacją dla AGH zapraszają na cykl bezpłatnych pokazów najciekawszych filmów naukowych i spotkania z ekspertami w sekcji Docs+Science, odbywającej się w ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.


W tym roku w programie siedem znakomitych dokumentów. Jak co roku stawiamy pytania dotyczące przyszłości ludzkości, rozwoju techniki i kondycji otaczającego nas świata. Jak cyfryzacja wpływa na kinematografię? Jakie były początki słynnej misji Voyager? Czy Grantowi Hedwinowi uda się uratować ostatni las deszczowy? Opowieść o słynnych komputerach Commodore i o rzadkim gatunku orła filipińskiego. Na deser fascynująca historia życia Jane Goodall. Dokument i nauka idą w parze. Przekonajcie się!


W ramach cyklu m.in. pokaz filmu dokumentalnego “Jane” (reż. Brett Morgen, znany m.in. z nagrodzonego w Krakowie filmu „Kurt Cobain: Montage of Heck”) – historia niezwykłej badaczki Jane Goodall, która spędziła życie wśród szympansów. Pokaz odbędzie się 31 maja o godz. 19.00, wyjątkowo w kinie Kijów.Centrum. Pozostałe seanse będą miały miejsce tradycyjnie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH.


Program: 28 – 31 maja 2018


“Najdalej” / “The Farthest”, reż. Emer Reynolds

28 maja, godz. 18.00, AGH

W sierpniu 2017 roku NASA obchodziła czterdziestolecie misji Voyager. Dla Emera Reynoldsa ta rocznica stała się punktem wyjścia do niezwykłej opowieści o ludziach i wydarzeniach stojących za jednym z największych osiągnięć w dziedzinie eksploracji kosmosu.


“Ptak drapieżny” / “Bird of Prey”, reż. Eric Liner

28 maja, godz. 18:00, AGH

Orzeł filipiński (małpożer) to wielki i rzadki ptak występujący jedynie na Filipinach. Dziś w wyniku działalności człowieka pozostało mniej niż 800 przedstawicieli tego gatunku. Co trzeba zrobić, aby uratować je przed wyginięciem?


“Żyjąc przyszłością” / “Living in the Future's Past”, reż. Susan Kucera

28 maja, godz. 18:00, AGH

29 maja, godz. 20:00, AGH

Laureat Oscara Jeff Bridges zabiera nas w piękną wizualnie podróż, by dowiedzieć się, kim jesteśmy i jakie wyzwania stawia przed nami środowisko. Wraz z uznanymi naukowcami i ekspertami aktor snuje opowieść, która pomoże określić nasze miejsce na Ziemi.

“Wyrok Hadwina” / “Hadwin's Judgement”, reż. Sasha Snow

28 maja, godz. 20:00, AGH

30 maja, godz. 18:00, AGH

„Wyrok Hadwina” to zachwycająca wizualnie opowieść o ochronie środowiska, obsesji i mitach północno-zachodniego brzegu Pacyfiku. Film, inspirowany książką Johna Vaillantsa "Złoty Świerk", mówi o wydarzeniach, które doprowadziły do zniszczenia trzystuletniego drzewa uważanego przez rdzennych Haidów za święte.


“Commodore” / “The Commodore Story - Changing the World 8-bits at a Time”, reż. Steven Fletcher

29 maja, godz 18:00, AGH

Ta nostalgiczna opowieść zabiera nas w podróż w czasie – do lat 70., 80. i 90. XX wieku. Steven Fletcher, autor filmu, zgłębia ówczesny fenomen branży elektronicznej, opowiadając o komputerach ze słynnej stajni Commodore.


“Kino przyszłości” / “Cinema Futures”, reż. Michael Palm

30 maja, godz. 18.00, AGH

Rewolucja cyfrowa dotarła do kina stosunkowo późno i przez długi czas była traktowana z nieufnością. Razem z twórcami filmu odwiedzamy archiwa, muzea i studia filmowe, by przekonać się, jak cyfryzacja wpływa na kinematografię, jakie stwarza możliwości i jakie niesie zagrożenia.


“Jane”, reż. Brett Morgen

31 maja, godz. 19.00, kino Kijów.

Centrum „Jane” to wydobyta z czeluści archiwów National Geographic i utkana z nigdy niepublikowanych materiałów historia niezwykłej badaczki Jane Goodall, która spędziła życie wśród szympansów. Brett Morgen tworzy portret kobiety, której życie prywatne było ściśle powiązane z pasją naukową.


NA WSZYSTKIE PROJEKCJE Z CYKLU DOCS+SCIENCE WSTĘP BEZPŁATNY.

Po projekcjach spotkania z ekspertami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...