Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.01.2020 A A A
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy Łódź Kaliska. Z tej okazji zapraszamy na huczne obchody jubileuszu w 6x7 Leica Gallery Warszawa. Program był przygotowany długo i uważnie. Nie jest w końcu łatwo zmieścić 40 lat, czyli 14610 dni, w dwudziestu czterech godzinach.


Menu wygląda następująco:

I
Aperittifem do sobotniej uczty, będzie oprowadzanie po wystawie "`Heroizm niewiści w sztuce niezwykłej artystki, znanej dotychczas jako Jan Kochanowski", które poprowadzą: Andrzej Świetlik - jeden z filarów Łodzi Kaliskiej, oraz Rafał Łochowski - kurator wystawy i jeden z filarów naszej Galerii. Zapraszamy w piątek 10 stycznia o godzinie 18:30 do Galerii na II piętrze.

II
W sobotę, 11 stycznia, zapraszamy na III piętro Mysiej. Przystawkę podamy o 13:30. Będzie nią wykład kolejnego filara - prof. Marka Janiaka. Szanowny członek Grupy postanowił podjąć wyzwanie i postara się ustanowić rekord Świata, mieszcząc 40 lat historii Łodzi Kaliskiej w 40 minutach! Pana profesora będzie dopingował Andrzej Świetlik.

III
Pierwsze danie główne (celujemy z nim w 15:00) to „Historia Łodzi Kaliskiej opowiedziana przez Muzy". Działalność Grupy jest nierozerwalnie związana z kobietami, które wraz z nią tworzyły Sztukę. W filmie Anki Leśniak wypowiada się osiem Muz. Trzy z nich udało nam się namówić do zejścia z Parnasu, mamy nadzieję, że uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą, jak pracuje się ze słynną łódzką grupą.

IV
Na drugie danie (około 17:00) proponujemy coś cięższego, czyli wykład megaprawnika, dra Marcina Górskiego, o ochronie wizerunku i innych aspektach prawnych działalności artystycznej. Ale hola, hola! Radzimy zostać, bo jak przystało na krwistego steka (lub potężną porcje seitanu w wersji wegańskiej), będzie nie tylko sycący ale też pyszny. Mecenas Marcin Górski poda kompletnie zbilansowaną wiedzę, łącząc w jedno danie Łódź Kaliską, Muzy i ich wspólne działania.

V
Co w takim razie na deser? Od 18:30 proponujemy ponad godzinną porcję filmów. Szereg trudno dostępnych materiałów archiwalnych z działalności Grupy zostanie zaprezentowany warszawskiej publiczności na sam koniec uczty. Wybóru filmów dokona oczywiście Łódź Kaliska.

 

Zapiszcie sobie daty 10 i 11 stycznia w waszych kalendarzach i przybywajcie tłumnie na tę wyjątkową ucztę! Duchowej strawy wystarczy dla wszystkich!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Przypływ sztuki. DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie 
Chcąc podziwiać sztukę, nie trzeba rezygnować z odpoczynku nad ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” łączy ...
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem ...
„Złote runo – sztuka Gruzji”
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ...