Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.03.2020 A A A
Poeto, poetko - pokaż swoją twórczość. Slam poetycki w ramach Festiwalu Europejski Poeta Wolności
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Zbliża się 21 marca – Międzynarodowy Dzień Poezji oraz Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności. Pierwszym zwiastunem wydarzeń jest slam poetycki, który odbędzie się 13 marca o godz. 19.00 w klubie LOFT. W pojedynku na słowa może wziąć udział każdy! Wydarzenie poprowadzi Wojciech Boros. Pula nagród: 500 zł.


- Slam to turniej poetycki, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Pojedynki na słowa ocenia publiczność i to ona decyduje, kto pozostaje w grze. Ostatecznie w finale spotykają się dwie osoby i jedna z nich bierze wszystko – mówi Wojciech Boros.

 

Otóż, nie wszystko! Nasz slam charakteryzuje się tym, że zarówno ten kto wygrał, jak i ten, kto w finale przegrał, otrzymują nagrody. Ich pula w tym roku wynosi 500zł. Oprócz nagród finansowych finaliści otrzymają zestawy tomów poetyckich z różnych stron Europy nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności, ufundowane przez Instytut Kultury Miejskiej.

 

Co zrobić by wziąć udział w slamie? Wystarczy przynieść ze sobą przynajmniej pięć wierszy – nienagradzanych oraz niepublikowanych w drukach zwartych (książki, czasopisma) i być gotowym na ich zaprezentowanie ze sceny. - Każdy z poetów/ek ma trzy minuty w rundzie na zaprezentowanie swojego tekstu. Ewentualnie tekstów – o ile ma ich całą masę, bo to fraszki albo inne epitafia, ale pamiętajmy – trzy minuty. Nie więcej – dodaje Wojciech Boros.

 

Slam poetycki | Festiwal Europejski Poeta Wolności 2020

13 marca 2020 (piątek); godz. 19.00

Pub LOFT, ul. Młyńska 15

Wstęp wolny

 

Wojciech Boros – ur. 10.04.1973 r. w Gdańsku, poeta. Zdobywca „Czerwonej Róży" (1996). Stypendysta: Marszałka Województwa Pomorskiego (kilkakrotnie), Prezydenta M. Gdańska (2008) oraz Baltic Centre for Writers and Translators (Szwecja, 2012). Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury (2013, 2018). W 2013-2014 r. wziął udział w austriacko-polskim projekcie artystycznym Josefa Trattnera „SOFA. Polnische sofafahrten/Z sofą po Polsce". Jego wiersze były tłumaczone na język niemiecki, czeski, angielski, białoruski i ukraiński. Wydał tomy: „Nierealit górski" (1997), „Jasne i Pełne" (2003), „Złe zamiary" (2008), „Pies i Pan" (2014) oraz audiobook „Pusta noc" (2012 – w opracowaniu muzycznym Marcina „Emitera" Dymitera). Redaktor działu poezji w kwartalniku „Bliza" (od 2009 r.), stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Autograf". Organizuje wieczory poetyckie, konkursy jednego wiersza, slamy poetyckie, etc.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
(na)RODZINY. IX edycja festiwalu „Opętani Literaturą”
Jakub Nowak, Maria Pakulnis, Kuba Sienkiewicz, Roch Sulima, Aga ...
Można już zgłaszać książki do IX edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza
Można już przesyłać zgłoszenia do dziewiątej edycji Nagrody Literackiej ...
Wiedźmin: Oficjalna księga kucharska już dostępna!
CD PROJEKT RED we współpracy z Nerds' Kitchen Creations i wydawnictwem ...
Recenzja książki www.1944.waw.pl
Niedawno przeczytałem nową książkę Marcina Ciszewskiego pod adresowym ...