Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.03.2020 A A A
Znamy jury polskiej edycji konkursu NESPRESSO TALENTS 2020
INFORMACJA PRASOWA

Virtuous Circles to temat tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents, który po raz pierwszy ma także polską edycję z polskim Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska, Kinga Dębska, Anna Zoll i Łukasz Maciejewski. Filmy o długości minimum dwie - maksimum trzy minuty w formacie wertykalnym można zgłaszać na platformie konkursu do 25 marca. W konkursie może wziąć udział każdy – studenci szkół filmowych i niezależni młodzi twórcy, jak również osoby pasjonujące się kinematografią. Nagroda główna to 5000 euro i wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.


W ramach polskiej edycji finał konkursu odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zostaną wręczone nagrody, w tym nagroda główna w wysokości 1500 euro.

 

Tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu filmowego Nespresso Talents po raz pierwszy ma także polską edycję. Zgłoszony do konkursu film ma szansę zdobyć nagrodę zarówno w konkursie międzynarodowym z finałem podczas festiwalu w Cannes, jak również w polskiej edycji z finałem podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Polskie Jury w składzie: Małgorzata Kożuchowska (aktorka), Kinga Dębska (reżyserka), Łukasz Maciejewski (krytyk filmowy) i Anna Zoll (laureatka trzeciej edycji Nespresso Talents) wybierze polską shortlistę, czyli 10 filmów, spośród których zostaną wybrane 3 zwycięskie filmy. W konkursie może wziąć udział każdy - zarówno osoby z doświadczeniem filmowym, jak i amatorzy.

 

Temat tegorocznej edycji Nespresso Talents brzmi: Virtuous Circles, interpretowane jako Życie to krąg, w którym dobro rodzi dobro. Świat staje się lepszy dzięki ludziom, którzy nie boją się marzyć, angażują się w ważne społecznie tematy i potrafią brać sprawy w swoje ręce. To właśnie takie historie – autentyczne (zaczerpnięte z życia) lub fikcyjne (będące wytworem wyobraźni twórcy) – próbujące uchwycić proces zmiany na lepsze, której źródło może leżeć w niepozornym geście, ruchu, zdarzeniu, mają opowiadać tegoroczne filmy.

 

Hasło tegorocznej edycji Nespresso Talents przetłumaczyłabym jako dobro powraca. Jak ktoś czyni dobro, to potem nie tylko świat jest lepszy, ale on i jego życie jest lepsze. Dlatego to hasło jest dla mnie bardzo humanistyczne i piękne – mówi Kinga Dębska. To mogą być kameralne opowieści o kimś, kto zdaniem filmowca to dobro czyni, ale też może to być historia o dobru, które się opłaca. - dodaje Łukasz Maciejewski.

 

Poprzez pracę z młodymi filmowcami Nespresso kontynuuje zobowiązanie, aby poruszać tematy ważne społecznie i dokonywać zmian na lepsze. Warto dodać, że w tym roku każdy film przesłany na konkurs doprowadzi do posadzenia przez Nespresso w partnerstwie z PUR Projet dziesięciu drzew.

 


Do konkursu Nespresso Talents filmy można zgłaszać do 25 marca na stronie https://www.nespresso.com/talents/pl/pl/contest. Filmy powinny mieć długość między dwie a trzy minuty i być w formacie wertykalnym (9:16). Finaliści międzynarodowej edycji otrzymają nagrody pieniężne: 5000 euro za pierwsze miejsce oraz 3000 euro za miejsce drugie i 2000 euro za miejsce trzecie. Ponadto laureaci zwycięskich filmów będą gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu oraz nastąpi wręczenie nagród. Natomiast laureaci edycji polskiej zostaną uhonorowani nagrodami w wysokości: 1500 euro (pierwsze miejsce), 1000 euro (drugie  miejsce) i 500 euro (trzecie miejsce), które zostaną wręczone podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Tegoroczną edycję Nespresso Talents wsparły także szkoły filmowe: Warszawska Szkoła Filmowa; Szkoła Filmowa Wajdy; Wrocławska Szkoła Filmowa Mastershot; Łódzka Szkoła Filmowa; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego; Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza; Gdyńska Szkoła Filmowa, AMA Film Academy, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...