Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.06.2022 A A A
Sezon letni w galeriach Mazowieckiego Instytutu Kultury
Redakcja
Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Wszystkich, którzy spędzają letnie miesiące w stolicy zapraszamy do odwiedzenia czterech Galerii Mazowieckiego Instytutu Kultury. Galeria Foksal, Galeria XX1, Galeria Test i Galeria Elektor, to dla miłośników sztuki współczesnej obowiązkowe punkty na mapie miasta.


Galeria Elektor, do 29 lipca prezentuje aktualnie wystawę Moniki Malewskiej Odnawianie znaczeń: fantazmaty i smakołyki, która została otwarta w ramach tegorocznej edycji festiwalu PERSONA – rok Marii Janion.

Galeria XX1. Tu od 22 lipca do 19 sierpnia oglądać można wystawę w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Relacje. Projekt prezentuje współczesną sztukę interaktywną, immersyjną i koncentrującą się na temacie szeroko rozumianej relacyjności.

Spacerującym w okolicach Pl. Konstytucji polecamy Galerię Test. Od 30 czerwca do 22 lipca na odwiedzających czeka wystawa: Jan Rylke Ogrody. Na obrazach artysta odwołał się do motywów zaczerpniętych z istniejących, historycznych ogrodów, zaś do „wizerunku ogrodu, pokazującego dominujący w danym okresie wygląd pożądanego otoczenia, dodał współczesny ogrodowi, rzeźbiarski wizerunek człowieka, który pozwala na określenie jego miejsca w tak zorganizowanym świecie".

4 sierpnia W Galerii Test rusza natomiast projekt RYSZARDA PASIKOWSKIEGO W kontakcie / In Touch. Oprócz walorów artystycznych, wpisuje się on także w społeczny kontekst okresu pandemii koronawirusa i niejako z nią koresponduje. Na projekt składa się cykl abstrakcyjnych obrazów oraz zapis fragmentów telefonicznych rozmów z sześcioletnią wnuczką Klarą – o sztuce i codzienności, widzianych z perspektywy dziecka.

Galeria Foksal przy ul. Foksal 1/4 do 20 sierpnia prezentuje wystawę Szymona Szewczyka Łzy w moich oczach.. Na wystawie zobaczyć można zespół obiektów zrealizowanych w technice intarsji z masy polimerowej, którą artysta stosuje w swojej praktyce od wielu lat. Intarsje przedstawiać będą tańczące postacie, ciała w ruchu, których figury przywodzić mogą na myśl religijne bądź szamańskie rytuały.

 

Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Przypływ sztuki. DESA Unicum zaprasza na cztery wystawy w Sopocie 
Chcąc podziwiać sztukę, nie trzeba rezygnować z odpoczynku nad ...
Wielkie święto miłośników sztuki w DESA Unicum
Wystawa “Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie” łączy ...
Hotel inkubatorem dla artystów? Inauguracja projektu Art Lives Here by Leonardo Hotels
Leonardo Hotels po raz kolejny udowadnia, że Warszawa jest miastem ...
„Złote runo – sztuka Gruzji”
Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na pierwszą nie tylko w Polsce, ...