Plejada gwiazd światowego kina, tysiące statystów, nowatorskie efekty 3D i… muzyka The Ramones w tle. Asterix i Obelix powracają w najnowszej części cyklu, noszącej podtytuł „W służbie Jej Królewskiej Mości”. Jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat zagości na ekranach kin 2 listopada.
Najnowsza adaptacja francuskiego komiksu wszech czasów, to jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat i historycznie pierwszy francuski film wyprodukowany w technice 3D. Imponujący rozmachem scenografii i efektów specjalnych obraz kręcono m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji oraz na Węgrzech i Malcie. Jego budżet wyniósł 76 milionów dolarów. W filmie usłyszymy muzykę Francuzów z BB Brunes, punkowe riffy The Ramones oraz utrzymane w bondowskim klimacie kompozycje Klausa Badelta, twórcy muzycznego motywu do „Piratów z Karaibów”.
„Podejmując się reżyserii nowego Asterixa, czułem jednocześnie strach i podniecenie. Ale we właściwych proporcjach. Miałem świadomość, że taka propozycja nie trafia się dwa razy w życiu. Ostatecznie, dwa powody zaważyły na mojej decyzji: cała tradycja, która stoi za tym tytułem i artystyczne wyzwanie, jakie stanowiła bez wątpienia ta produkcja. Szybko zdałem sobie sprawę, że nie chodziło o to, żeby atakować to, czym był Asterix do tej pory, raczej, by w poszanowaniu pewnego wizerunku i dorobku osób związanych z bohaterami, zrobić wersję gwiazdorską na miarę współczesnych czasów.” – mówi reżyser Laurent Tirard, twórca przebojowego „Mikołajka”.
W obsadzie najnowszej adaptacji komiksu Goscinnego i Uderzo, którego dotychczasowe aktorskie ekranizacje obejrzało w Polsce niemal dwa miliony widzów, wystąpiły gwiazdy światowego kina (wśród nich Catherine Deneuve i Gerard Depardieu). A w polskim dubbingu - między innymi - Wiktor Zborowski jako Obelix, Beata Tyszkiewicz jako królowa Brytów, mistrzyni parodii Katarzyna Kwiatkowska w roli miss Macintosh - „dziewczyny Obelixa" oraz Pascal Brodnicki, Wojciech „Łozo” Łozowski i Alan Andersz. Autorem dialogów jest Jakub Wecsile („Iniemamocni”, „Disco Robaczki”, „Toy Story 3”, „Ratatuj”, „Odlot”), a nad reżyserią przedsięwzięcia czuwał Marek Robaczewski, współtwórca polskiego sukcesu serii „Madagaskar”.
Rok 50 p.n.e. - głodny podbojów Juliusz Cezar rozpoczyna BITWĘ O ANGLIĘ, wykorzystując perfidnie narodową skłonność Brytów do tradycyjnej przerwy na wrzątek. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta - sir Mentafixa, który ma odnaleźć galijską "willidż" z LICENCJĄ NA OPIERANIE… się siłom Rzymu.
Dzielni Galowie Asterix i Obelix podejmują wyzwanie i wyruszają na odsiecz Jej Królewskiej Mości. Mają ze sobą tajną broń przeciw Cezarowi - beczkę magicznej mikstury Panoramiksa oraz niesfornego młodziana imieniem Skandalix, na każdym krok ściągającego na nich kłopoty. Spotkanie Galów, Brytów i Rzymian prowadzi do serii arcyzabawnych nieporozumień, w które zaplątani są jeszcze m.in. najemnicy z Normandii, piraci, złodzieje, dżentelmeni, futboliści, angielskie damy, kaci i nielegalni imigranci.