Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.10.2012 A A A
Czas zacząć Bitwę o Anglię!
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA
Materiał prasowy - Kino Świat

Plejada gwiazd światowego kina, tysiące statystów, nowatorskie efekty 3D i… muzyka The Ramones w tle. Asterix i Obelix powracają w najnowszej części cyklu, noszącej podtytuł „W służbie Jej Królewskiej Mości”. Jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat zagości na ekranach kin 2 listopada.


Najnowsza adaptacja francuskiego komiksu wszech czasów, to jedna z największych europejskich produkcji ostatnich lat i historycznie pierwszy francuski film wyprodukowany w technice 3D. Imponujący rozmachem scenografii i efektów specjalnych obraz kręcono m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji oraz na Węgrzech i Malcie. Jego budżet wyniósł 76 milionów dolarów. W filmie usłyszymy muzykę Francuzów z BB Brunes, punkowe riffy The Ramones oraz utrzymane w bondowskim klimacie kompozycje Klausa Badelta, twórcy muzycznego motywu do „Piratów z Karaibów”.

 

„Podejmując się reżyserii nowego Asterixa, czułem jednocześnie strach i podniecenie. Ale we właściwych proporcjach. Miałem świadomość, że taka propozycja nie trafia się dwa razy w życiu. Ostatecznie, dwa powody zaważyły na mojej decyzji: cała tradycja, która stoi za tym tytułem i artystyczne wyzwanie, jakie stanowiła bez wątpienia ta produkcja. Szybko zdałem sobie sprawę, że nie chodziło o to, żeby atakować to, czym był Asterix do tej pory, raczej, by w poszanowaniu pewnego wizerunku i dorobku osób związanych z bohaterami, zrobić wersję gwiazdorską na miarę współczesnych czasów.” – mówi reżyser Laurent Tirard, twórca przebojowego „Mikołajka”.

 

W obsadzie najnowszej adaptacji komiksu Goscinnego i Uderzo, którego dotychczasowe aktorskie ekranizacje obejrzało w Polsce niemal dwa miliony widzów, wystąpiły gwiazdy światowego kina (wśród nich Catherine Deneuve i Gerard Depardieu). A w polskim dubbingu - między innymi - Wiktor Zborowski jako Obelix, Beata Tyszkiewicz jako królowa Brytów, mistrzyni parodii Katarzyna Kwiatkowska w roli miss Macintosh - „dziewczyny Obelixa" oraz Pascal Brodnicki, Wojciech „Łozo” Łozowski i Alan Andersz. Autorem dialogów jest Jakub Wecsile („Iniemamocni”, „Disco Robaczki”, „Toy Story 3”, „Ratatuj”, „Odlot”), a nad reżyserią przedsięwzięcia czuwał Marek Robaczewski, współtwórca polskiego sukcesu serii „Madagaskar”.

 

Rok 50 p.n.e. - głodny podbojów Juliusz Cezar rozpoczyna BITWĘ O ANGLIĘ, wykorzystując perfidnie narodową skłonność Brytów do tradycyjnej przerwy na wrzątek. Królowa Brytów Kordelia wysyła z tajną misją specjalną swego agenta - sir Mentafixa, który ma odnaleźć galijską "willidż" z LICENCJĄ NA OPIERANIE… się siłom Rzymu.

 

Dzielni Galowie Asterix i Obelix podejmują wyzwanie i wyruszają na odsiecz Jej Królewskiej Mości. Mają ze sobą tajną broń przeciw Cezarowi - beczkę magicznej mikstury Panoramiksa oraz niesfornego młodziana imieniem Skandalix, na każdym krok ściągającego na nich kłopoty. Spotkanie Galów, Brytów i Rzymian prowadzi do serii arcyzabawnych nieporozumień, w które zaplątani są jeszcze m.in. najemnicy z Normandii, piraci, złodzieje, dżentelmeni, futboliści, angielskie damy, kaci i nielegalni imigranci.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...
WFF trampoliną dla młodych twórców. Jak festiwal otwiera drzwi nowym pokoleniom filmowców
Warszawski Festiwal Filmowy to nie tylko miejsce spotkań uznanych ...