Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.12.2018 A A A
Film, który zachwycił publiczność Cannes!
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy / fot. Marcin Wziontek

Po długim światowym tournée filmu „Fuga", nareszcie nadszedł moment, w którym twórcy zaprezentowali film polskiej publiczności. Międzynarodową premierę film miał podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes. Polska, uroczysta premiera „Fugi" odbyła się wczoraj w Cinema City Sadyba.


To wyjątkowe wydarzenie artystyczne celebrowali występujący w filmie aktorzy: Łukasz Simlat, Klara Bielawka, Iwo Rajski, reżyserka filmu Agnieszka Smoczyńska oraz odtwórczyni roli głównej i autorka scenariusza – Gabriela Muskała. Na czerwonym dywanie obok twórców pojawiło się również wiele znanych postaci, między innymi: reżyser Marek Koterski wraz z żoną, aktorką Małgorzatą Bogdańską, pisarz Michał Witkowski oraz aktorzy, między innymi: Marta Nieradkiewicz, Roma Gąsiorowska, Michał Żurawski, Agnieszka Kawiorska, Edyta Olszówka, Kamila Baar, Philippe Tłokiński, Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski.


„Fuga" to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej" – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej. W rolach głównych wystąpili nagrodzeni na Festiwalu Filmowym w Gdyni: Gabriela Muskała („Moje córki krowy"), Łukasz Simlat („Konwój") i Zbigniew Waleryś („Papusza"). „Fuga" to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych „Córek dancingu" – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design" na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku").

 

Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
CD PROJEKT RED rozszerza inicjatywę RED Playtesting Program na Stany Zjednoczone
CD PROJEKT RED ogłasza rozszerzenie programu RED Playtesting ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...