Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 26.07.2021 A A A
7. Festiwal Dźwięki Słów
Redakcja
Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Kulturę i tradycje innych krajów można poznawać także za pośrednictwem muzyki. To zadanie ułatwi 7. edycja festiwalu Dźwięki Słów, która w tym roku odbędzie się pod hasłem "Trójmorze".


Wydarzenie to podróż po brzmieniach Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łowy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier. Festiwal wydobywa z nich piękno różnic i wspólne znaczenie dźwięków i słów. Inicjatywa to również okazja do spotkań z muzykami, aktorami i poetami reprezentującymi różne pokolenia. A wszystko to przy zachowaniu estetycznej harmonii. Idea Trójmorza to współpraca i wymiana na poziomie gospodarczym, intelektualnym i społecznym. Kultura to spoiwo tych związków.

 

Festiwal Dźwięki Słów zainauguruje koncert grupy Chwila Nieuwagi. Zespół wyróżnia się eklektyzmem stylistycznym. Artyści meandrują między poezją śpiewaną, folkiem, piosenką artystyczną, a nawet jazzem. Tego samego dnia wystąpi również Dorota Osińska z zespołem. W Wirydarzu wystąpi także zespół z Bratysławy. Longital zajmują wysokie miejsce na słowackiej scenie muzyki niezależnej, choć w swoich utworach sięgają również po bardziej subtelne brzmienia. Często towarzyszą im zespoły filharmonijne. Klasykę z nutą awangardy z powodzeniem łączą również łotewscy wiolonczeliści Melo-M. Trio wykonuje muzykę cello pop, rock i crossover. Mocne głosy i techniczna perfekcja – tym charakteryzuje się Estonian Voices. Grupa wykonuje swoje utwory a cappella. 6-osobowy skład sięga po jazz, folk, a nawet przeboje popowe.

 

Alina Orlova, wszechstronna litewska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka podczas Dźwięków Słów zagra kameralny koncert, akompaniując sobie na fortepianie i harmonii. Retro-brzmienia z pogranicza jazzu i bluesa charakteryzują projekt incarNations i Mai Kleszcz. Artystka poprowadzi również warsztaty wokalne, których celem jest wsparcie techniczne w poszerzaniu możliwości wykonawczych oraz nauka technik relaksujących głos i aparat wokalny. Koncertem, który zakończy festiwal będzie występ grupy Romengo i Moniki Lakatos. W ich wykonaniu usłyszymy pieśni opowiadające o kulturze wołoskich Romów.

 

Dźwięki Słów – Trójmorze

29 lipca - 1 sierpnia 2021

Centrum Kultury w Lublinie, Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim

 

Źródło: Centrum Kultury w Lublinie

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
POLECAMY TEMATY
Nowy serial "Łowcy skór" jest już dostępny w serwisie MAX
Czteroodcinkowy serial dokumentalny “Łowcy skór” to historia ...
19. Edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AFRYKAMERA: African Gaze - Queer
W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2024 roku w Warszawie odbędzie ...
CD PROJEKT RED rozszerza inicjatywę RED Playtesting Program na Stany Zjednoczone
CD PROJEKT RED ogłasza rozszerzenie programu RED Playtesting ...
„To nie mój film” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu w Luksemburgu
„To nie mój film” Marii Zbąskiej otrzymał prestiżową nagrodę ...