Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Pokaz solo „EveryMan” Szymona Osińskiego
A A A
Data imprezy: 24.11.2013 | Miasto: WarszawaAutor: Teatr Tańca Zawirowania

Zapraszamy na pokaz nowego solo Szymona Osińskiego 24.11 o godz. 19:00. Spektakl solowy „EveryMan” zostanie zaprezentowany przed premierą „The Conspiracy”. Premiera solo miała miejsce podczas Guangdong Dance Festival w Guangzhou 15 listopada 2013 roku.

 

Zapraszamy na dwa spektakle jednego wieczoru: 24.11 o godz. 19:00 w Teatrze Stara Prochownia.

 

Każdemu z nas zostało przydzielone jedno zasadnicze zadanie: życie! Tytułowy EveryMan doświadcza na swojej drodze różnych etapów. Począwszy od rozwoju, zdobywania nowych przestrzeni, poprzez upadki, słabnięcie energii duchowej skończywszy na wywyższaniu się aż do poczucia pychy. Poprzez poruszanie się w określonym kręgu życia następuje powolne rozszerzenie przestrzeni życiowej lub jej kurczenie. Obserwujemy jak tancerz zmaga się z własnymi ograniczeniami, żeby opanować swoje ciało, jak dojrzewa w poszczególnych ruchach, jak zdobywa władzę nad własnym ciałem i otoczeniem. Jak to panowanie wyzwala w nim dodatkową energię, która pozwala mu górować nad innymi. Ograniczenie przychodzi z zaskoczenia i wywołuje agresję, potem zwątpienie, a na końcu pogodzenie się z losem. W tym przypadku taniec rozumiany jest jako życie, a życie jako taniec.

 

Choreografia: Szymon Osiński, Harel Grazutis
Wykonanie: Szymon Osiński
Czas trwania: 10 min.

 

„The Conspiracy” jest prawie laboratoryjną próbą zbadania zależności między przemocą a jej medialnym wizerunkiem. Na przykładzie relacji dwóch kobiet przedstawia współczucie dla ofiary połączone z fascynacją katem. Gdzie kończy się ryzykowna zabawa w teatr, a zaczyna realny gwałt? Czy wolno przemoc w więzieniach, śmierć dyktatorów czy walki uliczne wpisywać w model masowej kultury, która tworzy z nich swoiste kiczowate obrazki wykorzystywane w Internecie? Czy sztuka ma prawo przetwarzać przemoc i tworzyć z niej dzieło sztuki? Jak daleko można się posunąć w prowokacji własna nagością, przemocą i cierpieniem? Czy wykorzystywanie podtekstów seksualnych nie obraża przypadkiem ofiar? Czy istnieje coś takiego jak pornografia zbrodni? Te pytania stały się inspiracją dla projektu w wykonaniu dwóch tancerek, które starają się zbadać problem i przedstawić go w kontekście współczesnych wydarzeń i ich odbicia w kulturze masowej.

 

Choreografia: zbiorowa
Wykonanie: Paulina Święcańska, Maga Radłowska
Czas trwania: 25 minut

 

Bilety w cenie 20 zł


Impreza biletowana

Kontakt z organizatorami:

Rezerwacja:
ttzawirowania@gmail.com
tel. 780 555 280

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy