18 czerwca o 19:30 zapraszamy na spotkanie z Anetą Todorczuk - Perchuć która premierowo zaprezentuje najnowszy program „Matka, żona, kochanka”.
Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną – oldskulowa fucha, a matką – duma i odpowiedzialność…. Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili odpoczynku, a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność…
Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką?
„Pokochaj samą siebie” – krzyczą slogany z okładek kobiecych pism – tylko co to znaczy?
Aneta Todorczuk-Perchuć w muzodramie „Matka żona i kochanka” stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Mogą się one nie spodobać. Mogą one zmotywować do działania. Mogą rozśmieszyć, bo aktorka śpiewając znane piosenki ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną panią domu z dużym dystansem ale bardzo szczerze. Będą takie utwory jak „All about a bass”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, czy „Zaopiekuj się mną”. Będzie szczerze, będzie bardzo zabawnie, kobieco a czasem rubasznie. Na pewno prawdziwie i bez ściemy.
Aneta Todorczuk-Perchuć - o muzodramie
Po monodramie „Matka Polka Terrorystka”( wystawianym na deskach Teatru Polonia) oraz recitalach „Niedorosłam” i „Projekt Koffta” poczułam, że chciałabym opowiedzieć o bardzo ważnej roli w jaką wrzuciło mnie życie. Mimo, że zawód aktorki jest pełen przygód i mógłby być inspiracją do opowiedzenia wielu dramatycznych czy pikantnych historii, postanowiłam wziąć na warsztat temat ponadczasowy, a jednocześnie bardzo osobisty. W skrócie - jak połączyć rolę matki, żony, kochanki i przy tym nie zwariować?
Oczywiście poruszam kwestie ważne i poważne, ale absolutnie nie unikam obśmiewania obu ról w związku – damskiej i męskiej. Ta muzyczna opowieść to przede wszystkim historia pełna humoru i prawdziwych emocji, a jej całkowity wydźwięk jest optymistyczny i pozytywny. Życie przecież jest zbyt krótkie, aby przeżywać problemy, które nikogo z nas i tak nie ominą, a piękne chwile przychodzą bez zapowiedzi, więc chwytajmy je i zatrzymujmy najdłużej jak się da. I o tym jest „Matka, żona i kochanka”.
Aneta Todorczuk-Perchuć – aktorka i wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć ją w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.
Tomasz Krezymon - kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje na stałe z Michałem Bajorem. Jako aranżer współpracował m.in. z Festiwalem Zaczarowana piosenka, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi, Big Bandem BBC z Londynu, a także z Telewizją Polską i ambasadą USA. Producent muzyczny i aranżer płyty Piosenkowa Spiżarnia, wydanej przez Polskie Radio w 2011 r. Jako kompozytor współpracował z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku czy Teatrem Muzycznym w Gdyni. Od 2018 roku jest także kierownikiem muzycznym Teatru im. Jaracza w Olsztynie.
Anna Gryszkówna - aktorka i reżyserka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Od 2004 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, w którym zagrała m.in. w spektaklach Jerzego Grzegorzewskiego i Tadeusza Słobodzianka. Była asystentką reżysera przy spektaklach m.in. Jana Englerta, Michała Zadary i Macieja Prusa. Zadebiutowała spektaklem PRZESILENIE Davida Greiga i Gordona McIntyre'a w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Miejskim w Lesznie. Anna Gryszkówna wyreżyserowała m.in. POSKROMIENIE ZŁOŚNICY Williama Shakespeare'a w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Bilety 40 zł.
Impreza biletowana
Kontakt z organizatorami:
Kalinowe Serce
887 333 383